Банківська справа сьогодні: управління ризиками за допомогою ШІ

Illustration

Згідно з McKinsey, стандарти управління ризиками зростають, що робить прогностичну аналітику у банківській сфері обов'язковою.
З появою великих даних моделювання фінансових ризиків потребує великого досвіду та ретельного управління. Помилки в наборах даних можуть призвести до майже фатальних втрат. Банк Азіатсько-Тихоокеанського регіону, наприклад, втратив 4 мільярди доларів, коли застосував модель процентної ставки, яка містила невірні припущення та помилки у даних. Зайве казати, що ставки високі.
Недоліки в управлінні ризиками можуть вплинути не лише на фінансові установи, а й на позичальників.
У міру зростання проблем управління ризиками існуючі підходи більше не можуть ефективно концентрувати ресурси для прийняття ефективніших рішень на основі даних. Єдине рішення – масштабна розбудова системи за допомогою штучного інтелекту.

ШІ у банківській справі: за межами зайвого шуму

За оцінками аналітиків, до 2030 року штучний інтелект заощадить банківської галузі понад $1 трлн. Зокрема застосування ШІ для управління ризиками допоможе банкам заощадити $31 млрд (за даними Autonomous).
Фінансові установи вже впроваджують передові методи машинного навчання різними каналами:
● чат-боти та віртуальні помічники● сегментація клієнтів● управління портфелем● моделювання ризиків та андеррайтинг● прогнози шахрайства та відтоку● аналіз даних та багато іншого

Illustration

Ряд галузевих гігантів, таких як JPMorgan Chase, BBVA, HSBC та OCBC, вже почали використовувати внутрішнє управління ризиками за допомогою ШІ для автоматизації процесів, допомоги співробітникам та вирішення критичних проблем у процесі андеррайтингу.

Області боротьби за андеррайтинг

Згідно зі звітом World Fintech Report, відносини між фінтех-компаніями та традиційними фінансовими установами перетворилися з конкуренції на співпрацю. Це відбувається тому, що фінтехи зосереджені на вузьких функціях та сегментах, що недостатньо обслуговуються застарілими фінансовими установами.
Застарілі проблеми з кредитним андеррайтингом:
● Неефективне керування даними та портфелем. Нездатність отримувати, обробляти та керувати правильними даними призводить до більш високого ступеня ризику, ніж це необхідно для досягнення цільового доходу. Отримання уявлення про конкурентну галузь, наявність високоякісних даних є обов'язковим, коли йдеться про моделі ризику та прибутковості.

Illustration

● Погана сегментація споживачів. Працюючи на різних ринках, кожен з яких має свої власні правила, споживчі переваги та профілі ризиків, фінансові установи потребують гнучких рішень, які можна легко адаптувати до цілого ряду сценаріїв.● Важкі оновлення моделі. Великі глобальні банки мають широкий спектр типів моделей, що робить дуже складною та трудомісткою зміну параметрів моделі, скасування застарілих моделей та впровадження нових моделей.● Відсутність розширеної аналітики. Поглиблений аналіз даних дозволяє установам отримувати максимальну користь з інформації, доступної на кожному ринку, та розробляти кілька стратегій.

ШІ у кредитному андеррайтингу, під капотом

Методи штучного інтелекту можуть допомогти банкам подолати проблеми управління ризиками. Саме тому ми розробили Scoring Machine – систему управління ризиками за допомогою програмного забезпечення ШІ, яке допомагає підприємствам оптимізувати операції міддл-офісу та серверні процеси.

Illustration

● Advanced analytics (Розширена аналітика). Програмне забезпечення, засноване на передових методах машинного навчання, що забезпечує цінну інформацію про набори даних та ідеально підходить для дослідницького аналізу. Scoring Machine здатна виявляти приховані залежності між змінними, які інакше неможливо було б виявити. Це рішення може використовувати структуровані та великі дані при обробці недосконалих та відсутніх значень.● Credit risk modeling (Моделювання кредитних ризиків). На основі алгоритмів «навчання з учителем», Scoring Machine може робити прогнози на необроблених даних без будь-якого попереднього аналізу та обробки даних. За наявності підготовленого набору даних для побудови та перевірки моделі ризиків потрібно лише 2-10 хвилин. Таким чином, Scoring Machine заощаджує сотні годин ручної роботи для ризик-менеджерів та аналітиків даних.● Consumer segmentation (Сегментація клієнтів). Scoring Machine може адаптуватися до різних сценаріїв, надаючи доступ до нових потенційних споживчих сегментів, таких як міленіали, самозайняті підприємці, власники малого бізнесу.● Fraud & churn prediction (Прогноз шахрайства та відтоку). Програмне забезпечення може виявляти підозрілі транзакції, кредитні заявки та моделі поведінки. Scoring Machine може знаходити неочевидні залежності та оцінювати ризик шахрайства у процесі видачі кредиту. Він також може визначити основні фактори відтоку клієнтів, що дозволяє їх персоналізувати під час сесії..● Real-time predictions (Прогнози у реальному часі). Scoring Machine може генерувати прогнози за мілісекунди-хвилини.
За даними PwC, 82% банків та інвестиційних менеджерів планують розширювати партнерські відносини з фінтех-компаніями протягом наступних 3-5 років і очікують, що їхні інноваційні проекти окупляться в середньому на рівні 20%.

Управління ризиками вимагає більшої уваги та суворішої практики. Якщо компанії хочуть досягти вищої організаційної гнучкості, вони повинні використовувати інновації та розглядати FinTech як ключове джерело прибутку.

Зацікавлені у платформі скорингу ШІ для побудови моделей?
Зареєструйтеся в Scoring Machine.